KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12916321
nr 1291 6321
Helge Zandén
(1886-1972), Sverige
Etsning, "Parti från Stora Stöten", Falu gruva. Signerad. Motivet: 24x26 ca
Helge Zandén, svensk målare född i Borås 1886, död 1972.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 25 november 2019
kl 19:21:01
20/11 22:01:07
Helge Zandén
Läs mer om Helge Zandén